Paslaugos » Sedonos metodas

Emocijų paleidimo būdai
Emocijų paleidimo būdai

1. Sprendimas paleisti jausmus

 

Pirmas ir paprasčiausias būdas paleisti jausmus. Pasinaudoti savo sprendimų galia ir paleisti jausmus, mintis, įsitikinimus. Nors tai ir paprasčiausias būdas, bet protas dažnai jam priešinasi, nes netiki, jog gali būti taip paprasta.

 

Jis susideda iš trijų paprastų žingsnių:

1. Ar galėtum tai paleisti bent trumpam?

2. Ar paleistum, jei galėtum?

(Kas geriau, laikytis kančios ar geriau paleisti? Tai tik tavo pasirinkimas.)

3. Kada? (Tai tarsi kvietimas nuspręsti, tai padaryti dabar.)

 

 

 

2. Jausmų paleidimas sąmoningai pastebint mintį, jausmą bei įsitikinimą

 

Pirmiausiai, pastebėkime viską, kas jau dabar yra, ką jaučiame, galvojame, patiriame savo kūne.

Antra, pastabėti, kad tai tik mintis, atskirkime ją nuo fakto (taip bus lengviau paleisti) ir tuo pačiu pastebėti, kad tikime ta mintimi ir jos laikomės.

Trečia, pastebėti troškimą, norą ką nors su tuo padaryti, pakeisti. Mes dažnai nepastebime, kad būtent noras pakeisti ir palaiko pačią problemą, išlaiko jos tikrumą.

Ketvirtas žingsnis, tai mūsų identifikacija su problema. Tikime, kad tai yra mano ir tai labai svarbu, jei nėra jausmo, jog problema mano, tai ji tampa visiškai nesvarbia ir viskas atsipalaiduoja.

 

Penktas žingsnis, priimti sprendimą tą mintį, kuri kurią mums nenaudingą istoriją – paleisti. Kad mintis su visu emociniu krūviu pasileistų, pilnai užtenką sprendimo. Priėmę sprendimą nieko nedarome, tik stebime, kaip energija palaipsniui atsipalaiduoja ir svarbumas tarsi ištirpsta.

 

Paskutinis žingsnis, tai patyrinėti savo patyrimą ir patikrinti, o ką mes patiriame čia ir dabar. Jis leidžia pamatyti problemos netikrumą, jausmai išsisklaido. Paieškokite ramybės, meilės ir džiaugsmo – malonios tuštumos, kuri yra beribė ir tuo pačiu visuomet  yra mumyse ir aplink mus.

 

 

1.   Sutelk dėmesį į savo kūną ir stebėk jausmus bei kylančias mintis, kai pagalvoji apie problemą

2.   Pastebėk mintį ir iš tos minties kylantį jausmą – tai tik mintis. Pastebėk, kad tiki ta mintimi ir jos laikaisi

3.   Pastebėk, kad labai norėtum tai pakeisti

4.   Pastebėk, kad tai tavo istorija, kuria tu tiki ir kurios laikaisi

5.   Priimk sprendimą tą mintį ar tą istoriją einančią kartu su jausmu, paprasčiausiai paleisti. Ir stebėk, kaip tai išeina iš tavęs. Jausmas –  debesėlio pavidalu, mintis gali būti kaip balionas, traukinukas, paukštis, kamuoliukas, drugelis bet kas, kas tave palieka.

6.   Patikrink, kas yra čia ir dabar. Kas lieka jei nėra praeities ir nėra ateities. Tik šis momentas be atminties. Ar gali pastebėti tą ramybę, kuri visada yra tavyje ir aplink tave, tą beribę erdvę. Ar gali leisti tai ramybei būti, plėstis ir apimti visą tavo kūną bei energetinį lauką. Ar gali leisti sau paskęsti toje ramybėje?

 

 

3. Atsivėrimas ir energijos išleidimas

 

Atsisėdame, truputį palenkiame galvą į priekį, atsipalaiduojame. Pagalvojame apie tai, ką norime paleisti (pvz.: baimę, pyktį, skausmą…), pajaučiame jausmą kūne. Toje vietoje, kur jaučiame diskomfortą, įsivaizduojame duris ar vartus (matyti tai ryškiai nebūtina, svarbiau mūsų ketinimas atsiverti), pasikviečiame jį ir leidžiame išeiti pro tuos vartus. Padeda, jei jausmui sakome TAIP, TAIP, TAIP, kol atsipalaiduos. Sutinkant jausti atėjusį jausmą ir kartojant TAIP, jis pradeda mažėti. Darome, kol visiškai atsipalaiduoja kūnas. Prisimink, kuo mažiau kovosi ir norėsi išstumti ir kuo draugiškesnis būsi, tuo lengviau ir paprasčiau vyks procesas.