Paslaugos » Sedonos metodas

Nuslopintos arba išreikštos emocijos. Ar yra trečias pasirinkimas?
Nuslopintos arba  išreikštos emocijos. Ar yra trečias pasirinkimas?

Harmonija ir besąlygiška laimė yra natūrali kiekvieno mūsų būsena. Tačiau daugelio žmonių tipiška diena atrodo „truputį“ kitaip.

 

Mes prabundame, šiaip ne taip išsiropščiame iš lovos ir dar nespėję nueiti iki vonios pradedame nerimauti dėl būsimų dienos įvykių. Tik atsikėlę pradedame eikvoti tą nedidelį energijos kiekį, kurį sukaupėme per naktį – jeigu mums pavyko gerai išsimiegoti ir pailsėti.

 

Tada važiuojame į darbą ir patiriame stresą: mus erzina užkimštos gatvės, stumdymasis viešajame transporte, zyziantys vaikai, mintys apie darbą, susitikimas su „nemaloniais“ kolegomis ir t.t.

 

Kadangi galvojame, kad niekas nepriklauso nuo mūsų ir todėl nieko negalime pakeisti, paprastai tiesiog užgniaužiame emocijas ir gyvename toliau taip pat, kaip gyvenome iki šiol. O ilgainiui situacija tik prastėja.

 

Visą dieną slopinę jausmus, vakare būname išsekę ir labai pavargę. Tie jausmai, kurios slopinome visą dieną, niekur nedingo – mes juos užspaudėme, uždarėme. Ir kad išlaikytume juos išnaudojame didžiulį kiekį energijos.

 

Grįžę mano, nebeturime visai jėgų bendrauti su šeimos nariais. Labai lengvai prarandame pusiausvyrą dėl menkiausių smulkmenų ir pikti, nelaimingi ar su kaltės jausmu nueiname miegoti.

 

Kitą dieną – scenarijus tas pats.

 

Gal būt jūsų istorija šiek tiek kitokia ir viliuosi, kad ji šviesesnė, tačiau, kad ir kaip be būtų daugelio mūsų kasdienybės spalvos, ko gero, panašios. Gyvenimą apėmusi rutina, laikui bėgant gilėja, prastėja santykiai, sveikata ir atrodo, kad nėra būdo nuo to išsivaduoti. Tačiau tai netiesa.

 

Mes patys save stumiame į neviltį, patys kuriame nepasitenkinimą ir klaidingai vertiname situacijas. Laikomės jausmų ir įsitikinimų arba juos audringai išreiškiame. Tačiau tai ne išeitis.

 

Išeitis – sąmoningai pripažinti, leisti sau patirti ir paleisti jausmus bei mintis.