Straipsniai » Praktiški patarimai

Kaip paleisti mintis ir jausmus?
Kaip paleisti mintis ir jausmus?

Žmogus, tarsi kompiuteris. Kokios programos suinstaliuotos tokios ir veikia. Jei instaliuota programa „man nesiseka“, tai kodėl stebimės ir pykstame kai nesiseka? “Jau per vėlu… aš dar nepasiruošęs… nieko nespėju... sunku gyventi... nematau išeities... aš negaliu nieko pakeisti… aš nevertas… man nepavyks…” – šie ir panašūs įsitikinimai diktuoja mūsų elgesį, pasaulėžiūrą,  jų pagrindu kuriame savo gyvenimą.

 

Tai, kur mes esame šiandien, kaip atrodome, kaip jaučiamės, kuo užsiimate – mūsų pačių įsitikinimų pasekmė, mūsų požiūris į save ir pasaulį, mūsų realybės suvokimas. Ir būtent mūsų įsitikinimai lemia tai, kaip mes reaguojame į aplinką, kaip elgiamės ir kaip gyvename.

 

Gera žinia yra ta, kad visus įsitikinimus bei kartu su jais einančius emocinius blokus, kurie mums nenaudingi, galime paleisti ir pakeisti kitais – mums naudingais. 

 

 

 

 

Kaip paleisti mintis ir jausmus

 

1. Pagalvokite apie savo problemą, kurią norėtumėte išspręsti, paleisti. Sutelkite dėmesį į savo kūną ir stebėkite  kylančias mintis bei kartu su mintimis kylančius jausmus.
2. Pastebėkite mintį ir iš tos minties kylantį jausmą. Pastebėkite, kad tikite ta mintimi ir jos laikotės.
3. Pastebėkite, kad labai norėtumėte tai pakeisti.
4. Pastebėkite, kad tai tik jūsų istorija, kuria tikite. Patyrinėkite ar ta mintis jums padeda gyventi? Kokią vibraciją ji skleidžia ir kokius įvykius pritraukia?
5. Priimkite sprendimą tą mintį ar tą istoriją, einančią kartu su jausmu, paprasčiausiai paleisti. Ir stebėkite, kaip tai išeina iš jūsų. Jausmas –  debesėlio pavidalu, mintis gali būti kaip balionas, traukinukas, paukštis, kamuoliukas, drugelis bet kas, kas jus palieka.
6. Patikrinkite kas yra čia ir dabar. Kas lieka jei nėra praeities ir nėra ateities. Tik šis momentas be atminties. Ar galite pastebėti tą ramybę, kuri visada yra jumyse ir aplink jus, tą beribę erdvę. Ar galite leisti tai ramybei būti, plėstis ir augti.

 

Mintis ir jausmus paleidinėjame tol, kol situacija tampa neutrali ir jaučiame ramybę bei meilę sau ir kitiems tos situacijos dalyviams.

 

 

 

Autorė Lidija Mačiūnienė