Straipsniai » Praktiški patarimai

Meilės kūnui meditacija
Meilės kūnui meditacija

Ši, meilės kūnui meditacija, padeda priimti savo kūną, mylėti save tokius kokie esame. Ši praktika stiprina dėmesio koncentraciją ir padeda nuraminti protą. Ją atlikti patarčiau kiekvieną vakarą.

 

Patogiai atsisėskite, stebėkite savo kvėpavimą ir sąmoningai jį lėtinkite.

Savo žvilgsniu, savo dėmesiu palieskite visas savo išorinio kūno dalis. Ir mintyse tarkite „Aš tave myliu. Myliu tave, myliu tave...“  

 

Pradėkite nuo galvos. Savo dėmesį sutelkite į galvą. Sunkumas, lengvumas, spaudimas, skausmas, vibracija, svaigulys, gal jūsų galva atremta, gal esate su gaubtuvu, viską gerai ištyrinėkite ir tuomet tarkite „Aš tave myliu...“  kartokite tol, kol pajusite, išgirsite atsaką. Tuomet paklauskite kaip ji jaučiasi ir koks atsakymas be būtų, sakykite „aš tave myliu“, kol pajusite, kad ši kūno dalis jaučiasi mylima ir džiaugiasi dėl to, kad pagaliau sulaukė dėmesio iš jūsų.

 

Tuomet judėkite savo kūnu žemyn: kaklas, pečiai, rankos ir pirštai, krūtinė, nugara, pilvas, juosmuo, dubuo, kojos iki kelių, keliai, kojos žemiau kelių, pėdos ir pirštai. Su kiekviena kūno dalimi atlikite viską ta pačia seka.

 

  1. Patyrinėkite ką jaučiate. Išorinis pojūtis (šaltis,šiluma, drabužių ar daiktų prisilietimas) ir vidinis pojūtis (sunkumas, lengvumas, skausmas, suspaudimas, maudimas, dūrimas, vibracija ar kt...).
  2. Kartokite:  „Aš tave myliu...“ kol sulauksite atgalinio ryšio, atsako.
  3. Paklauskite kaip jaučiasi ši kūno dalis, koks atsakymas be būtų kartokite „Aš tave myliu...“
  4. Kai pajusite džiaugsmą iš šios kūno dalies, galite judėti toliau.

 

Meditacija labai paprasta.  Kai įprasite visa tai užtruks vos keletą minučių, bet rezultatas bus nuostabus. Ji suderina mūsų biologinę sistemą ir padeda atkurti sveikatą. Metafizikoje meilė yra visų teigiamų permainų ir asmeninio augimo pagrindas.

 

Nepasitikėjimas savo išvaizda menkina savigarbą, gali net trukdyti asmeniniam gyvenimui. Pamilę savo kūną pradėsite labiau juo rūpintis (sportas, garsai, higiena), gerbti ir sveikiau maitintis. Jausitės gražesni, turėsite daugiau energijos veikti.