Straipsniai » Praktiški patarimai

Šypsenos meditacija
Šypsenos meditacija

Šypsena yra geros sveikatos, vidinės ramybės ir geros nuotaikos paslaptis.

 

Šypsena sukuria aukštos kokybės energiją, kuri  gydo. Senovės Kinijoje Dao meistrai atrado šypsenos energijos galią. Šios meditacijos pagalba meistrai pasiekdavo sveikatą, laimę ir ilgaamžiškumą.

 

Šypsena pačiam sau panaši į mėgavimąsi meile, o meilė gali padėti atstatyti jėgas ir atsijauninti. Ši praktika pasižymi daugeliu pranašumų, ir vieni svarbiausių – proto atpalaidavimas, koncentracijos lavinimas, depresijos pašalinimas ir didžiulis jaunystės potencialas.

 

Šypsodamasis vidaus organui ir dovanodamas jam meilės energiją, žmogus ne tik nusiramina, bet ir be kitų pagalbos pašalina fizinius ir psichinius sutrikimus. Rytų medicina sako, kad kiekvienas iš penkių svarbiausių vidaus organų atitinka vieną iš penkių pirminių stichijų. Šypsena harmonizuoja pirminius būties elementus organizmo viduje, o tai teigiamai veikia žmogaus emocinę būseną.

 

Nuoširdi šypsena daro stebuklus sau ir aplinkiniams, ji – tarsi saulės spindulėlis lietingą dieną. Po kurio laiko vidinė šypsena gimsta natūraliai, to netrunka pastebėti ir aplinkiniai. Didžiulę reikšmę gijimo procesui turi teigiamos emocijos. Emocijos ir nuotaikos palieka antspaudą mūsų veide, laikysenoje, netgi figūroje.

 

Manoma, kad svarbus senėjimo faktorius – nuolatinės neigiamos emocijos. Šypsodamiesi savo organams, mes nurimstame ir atsipalaiduojame, o neigiamas emocijas transformuojame į teigiamas, vadinasi, senėjimą keičiame į jaunystę, ligas į sveikatą. Iš esmės vidinė šypsena ir yra vidaus organų atjauninimo priemonė, grąžinanti jiems priklausančias funkcijas.

 

Mokslas smegenis laiko vieninteliu emocijas kontroliuojančiu centru. Senovės Kinijos mąstytojai laikėsi nuomonės, kad be smegenų didžiulę įtaką nuotaikai turi vidaus organų būklė. Antai kepenyse gali kauptis pyktis arba gerumas, širdis atsako už nuoskaudas arba meilę, kasa talpina liūdesį ir vienatvę, bet gali talpinti ir gyvenimo džiaugsmą. Inkstai kaupia baimę arba drąsą, o plaučiai – nepasitikėjimą arba pasitikėjimą ir atvirumą.

 

 

MEDITACIJA

 

Patogiai įsitaisykite. Sutelkite  dėmesį į kvėpavimą, sąmoningai  lėtinkite kvėpavimą. Jūsų kvėpavimas turėtų būti sujungtas,  ištęstas ir labai labai plastiškas. Kvėpuokite taip švelniai ir lengvai kad nesujudėtų žvakės liepsna, jei ji stovėtų prieš jus.

 

Matykite savo kūną iš vidaus.

 

Dabar matote savo smegenis – nusišypsokite joms , te šypsena būna kuo platesnė. Padėkokite smegenims už jų darbą ir rūpinimąsi jumis. Šypsodamiesi tarkite „aš jus myliu, aš jus myliu...“

 

Paskui nusišypsokite savo širdžiai, per ją teka meilės energija. Tuomet plaučiams, jie jus aprūpina oru ir prana. Skrandžiui, jis labai sunkiai dirba dėl jūsų. Kepenims, tulžies pūslei, kasai, blužniai, inkstams, šlapimo pūslei, žarnynui, moteriškiems ar vyriškiems organams. Tuomet nusišypsokite raumenims, sąnariams, sausgyslėms ir kaulams. Visoms sistemoms: kraujotakai, limfinei, nervų sistemai, kraujagyslėms ir venoms. Nusišypsokite visoms savo ląstelėms.

 

Dabar nusišypsokite ir padėkokite savo akims, nosiai, ausims, burnai, liežuviui. Plaukams, nagams ir odai. Pasakykite jiems komplimentus. Gaukite atgalinį ryšį. Pajuskite kaip kiekviena ląstelė vibruoja iš džiaugsmo.

 

Darykite  šypsenos meditaciją kasdien ir greitai pajusite, kaip teigiamai į tokį malonų bendravimą ima reaguoti visas jūsų organizmas.

 

Po meditacijos jūsų nuotaika bus pakili. Jūs tiesiog sėdėsite plačiai išsišiepę, jausitės laimingi, mylintys ir mylimi.

 

Su meile Lidija