Straipsniai » Sąmoningumas

Laimė – gebėjimas būti šioje akimirkoje
Laimė – gebėjimas būti šioje akimirkoje

Laimė – tai terminas, kurio reikšmė kiekvienam  yra skirtinga. Nėra laimingų žmonių vien todėl, kad jie gimė su marškinėliais ar po laiminga žvaigžde. Būti laimingu yra pasirinkimas. Tačiau, yra vien paslaptis -  laimė gali būti tik šioje akimirkoje.

 

Ką tai reiškia? Pavyzdys iš gyvenimo. Žmogus dirba, o galvoja apie golfą. Žmogus žaidžia golfą, tačiau galvoja apie pasimatymą. Žmogus pasimatyme, o mintys sukasi apie futbolo rungtynes.

 

Mes nuolatos kažkur kitur, tuo metu mes negalime mėgautis tuo kas vyksta dabar, o esame susirūpinę ar pasinėręs į apmąstymus kas buvo, ar kas dar bus. Laimė – tai, kai esame pilnai šioje akimirkoje.

 

Jei atmestume fizinius skausmus, visa mūsų kančia, nerimas, baimės, įtampa  ar pergyvenimai sukurti proto, iš istorijų apie praeitį arba iš minčių apie ateitį. Ten visada bus pakankamai medžiagos, kad taptume nelaimingi. Todėl kad praeityje – nuoskaudos, ateityje – lūkesčiai ir baimė.

 

Nelaimė – tai proto būsena, kuri konstatuoja, kad vakar gyvenimas nepasisekė ir greičiausiai nepasiseks rytoj. Jeigu užmirštume apie tai ir būtume ten kur esame, sutelktume dėmesį į šios akimirkos pažinimą, išjautimą iki galo – suprastume, kad šioje akimirkoje slepiasi laimė, niekur kitur jos nėra. Laimė būti šioje akimirkoje... ir svarbiausia, šios laimės niekas negali atimti, ji nuo nieko nepriklauso. Būti laimingu – reiškia sąmoningai nuspręsti būti laimingu šioje akimirkoje ir tik šioje akimirkoje. Išjausti ir sau nuolatos pasakoti apie tai kas vyksta dabar, be vertinimo, be prisiminimų, lyg būtume praradę atmintį.

 

Kai išmoksime būti šioje akimirkoje – pajusime, kad praeities istorijos: nuoskaudos, pyktis, nusivylimas, gėda, nevertumas tirpsta, o ateitimi pasitikime. Būdami šioje akimirkoje pasirenkame būti laimingais ir iš šio jausmo kuriame sekančią akimirką ir ir dar sekančią ir dar...

 

Pasrinkime būti laimingais.

 

Autorė Lidija Mačiūnienė