Straipsniai » Skaitiniai

Ar pažįsti savo vidinį vaiką?
Ar pažįsti savo vidinį vaiką?

Didžioji dalis mūsų nerimo ypač dėl santykių, pinigų ir sveikatos, kyla dėl dviejų pagrindinių baimių:

1. Aš nemoku gyventi.
2. Manęs Visata (Gyvenimas, Dievas, Pasaulis...) nepalaiko.

 

Iš čia kyla visos kitos baimės, nežinomybės baimė, ateities baimė, dvasinio skausmo baimė, fizinio skausmo baimė, baimė būti atstumtam, paliktam, baimė negalėti patenkinti savo poreikių, baimė išdavystės, praradimo baimė, baimė prarasti atramą ir t.t., galų gale visos baimės susiveda į mirties baimę.

 

Kiekvienas savo viduje, turime „vidinį vaiką“. Mūsų vidinis vaikas jaučiasi nesaugiai šiame pasaulyje... iš čia ir kyla visos baimės. Mes jaučiamės nevientisi, netvirti, kartais net maži ir bejėgiai prieš Pasaulį, prieš patį Gyvenimą, dažnai jaučiamės vieniši Didžiulėje Visatoje.

 

Kai užaugę pradedame kuriti savo gyvenimą – atramos iškome išorėje, remiamės į partnerius, draugus, mokytojus arba ilgai užsibūname tėvų namuose.

 

Nenuostabu, kad tokiu pagrindu sukurti santykiai neveda į džiaugsmą, labiau į nusivylimą ir skausmą. Mes prisirišame prie žmonių, pinigų, darbo, gyvenamosios vietos, susikuriame lūkesčius ir tikime, kad kiti padarys mus laimingais... ir net jei jaučiamės blogai, nedrįstame nieko keisti nes, „aš nemoku gyventi“... nes,  „Visata manęs nepalaiko“... Todėl, bet kokia kaina stengiamės išlaikyti atramą (santykį, kuris suteikia saugumą), išduodami save veikiame iš trūkumo, nepasitikėjimo savimi, iš noro įtikti ir patikti...

 

Jei nepripažįstame savo vidinio vaiko arba jį ignoruojame, dar blogesniu atveju – atstumiame... šie jausmai – baimės, nerimo, pasimetimo, nesaugumo, nesavarkiškumo, baimės prisiimti atsakomybę, baimės suklysti, baimės būti kaltu, baimės patirti gėdą... tik stiprėja.

 

Ką su tuo daryti, kaip tapti vientisu, atsakingu ir pasitikinčiu savimi bei Visata žmogumi? Kaip kurti santykius iš pilnatvės, meilės ir ramybės. Kaip patirti gausą lengvai ir paprastai? Kaip džiaugtis gyvenimu, santykiais, veikla bei sveikata? Kaip pasitikėti Savimi, Pasauliu ir Visata? Kaip tapti savo gyvenimo kūrėju?

 

Visa tai – gilus darbas su savimi. Norintiems pakeisti savo gyvenimą, savo būseną, savo santykius, kviečiu į kursą „Harmoningi santykiai su Savimi, Pasauliu ir Gyvenimu“.

 

Na, o ką daryti su tuo nenuorama „vidiniu vaiku“, kuris dėl visko nerimauja, yra nedrąsus, bijo būti savimi, bijo kažką keisti, arba turi daug priekaištų ir reikalavimų pasauliui?

 

Pirmiausia pastebėk ir pripažink savo „vidinį vaiką“ – tuomet patyrinėk jausmus, kokius jauti jam. Ir galų gale priimk jį ir mylėk tokį, koks jis yra, suteik jam viską ko trūksta. Tu gali tai padaryti, pripildyk savo vidinio vaiko širdį meile, saugumu, pasitkėjimu bei drąsa. Palaikyk jį, padėk jam, tapk pačiu geriausiu savo vidinio vaiko draugu.

 

Gal būt tavo „vidinis vaikas“ - trypia kojomis ir klykia: guli ant žemės ir spardosi; stovi nedrąsiai ir pirštą į delną sukioja; jaučiasi vienišas... liūdi įsipraudęs į kamputį; nobuodžiauja; sėdi tamsoje ir bijo pajudėti; jaučiasi niekam nereikalingas, paliktas; patiria begalinį ilgesį; o gal nuolatos su kažkuo kovoja. Koks yra tavo visdinis vaikas? Pajausk jį, priimk jį ir Pasidalink ką pamatei, ką suvokei ir kaip dabar jaučiasi tavo „vidinis vaikas“.

 

 

Dalyvauti kurse